Atrakcje

Karkonosze

Karkonosze, to najwyższe, najlepiej znane pasmo Sudetów o długości 36 km. Najwyższym szczytem w Karkonoszach i jednocześnie w całych Sudetach jest Śnieżka (1.603 m n.p.m.). Atrakcyjne elementy  Karkonoszy znajdują się w Kotłach Wielkiego i Małego Stawu oraz w Wielkim Śnieżnym Kotle. Znajdują się tu również nazwane od swych kształtów skałki: Pielgrzymy, Słoneczniki, Paciorki, Twarożnik, Trzy Świnki, Końskie Łby, czy Śląskie Kamienie. W Karkonoszach znajduje się wiele wyciągów  tras narciarskich. Najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego, to Polana Jakuszycka.

Brama Wojanowska

Brama Wojanowska jest jednym z elementów średniowiecznego kompleksu obronnego. Kompleks miał strzec drogi do Wojanowa. Budowla niegdyś znajdowała się przy obecnej ul. Konopnickiej, następnie została wyburzona a jedynym śladem po niej była ciemna kostka brukowa, z której na chodniku wykonano obrys. W XVIII wieku w miejscu dawnej bramy postawiono nową a na niej widniały herby śląski, pruski i miejski. W 1869 roku brama została rozebrana i przeniesiona do koszar przy ul. Obrońców Pokoju. W 1998 roku budowla wróciła na dawne miejsce.

Kościółek św. Anny

Kaplica umieszczona została w średniowiecznej bastei, gruntownie przebudowanej w 1514 r. O ważnym charakterze obronnym dla miasta świadczą widoczne w murach dwa rzędy strzelnic. Po zniszczeniach wojny trzydziestoletniej kaplicę odbudowano. Z tego okresu pochodzi jej barokowy wystrój. Łaciński napis umieszczony w portalu nad wejściem oznacza: Wzniesiono na chwałę wielkiej babki Chrystusa, św. Anny. Widnieje tam również ukryta data: 1715 r. W zewnętrznej wschodniej ścianie kaplicy umieszczono tablicę upamiętniającą obchody 840-lecia Jeleniej Góry.

Jeleniogórski rynek Ratusz

Na rynku pośrodku placu wyznaczonego przez XVIII-wieczne secesyjne kamieniczki posadowiony jest ratusz. Okalające go kamieniczki stanowią jedyny w pełni zachowany na Dolnym Śląsku ciąg podcieni. Spacer Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim, szlakiem zabytków, przybliży ponad 900-letnią historię miasta

Baszta Grodzka

Zbudowana w XV w. i jak pozostałe baszty i wieże miejskich obwarowań, miała pełnić funkcje obronne. Jednak w latach późniejszych przekształcona została na mieszkania, w których mieszkały ważne dla miasta osoby m.in. poczmistrz czy miejski lekarz.

Termy Cieplickie

Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i SPA przygotowany z myślą o całych rodzinach. Dzięki wielu atrakcjom zarówno entuzjaści sportu, zabawy jak i wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. Blisko 1200 m2 powierzchni lustra wody, wygodne szatnie, bezpłatny parking gwarantują komfortowe warunki wypoczynku. Położenie u podnóża Karkonoszy oraz bliskość dwóch zabytkowych parków stanowi doskonałą lokalizację.

Międzynarodowy Festiwal Teartów Ulicznych

Teatry Uliczne to stały element jeleniogórskiego lata. Podczas spektakli przedstawianych przez artystów z całego świata plac Ratuszowy oraz główne ulice Centrum Jeleniej Góry zamieniają się w scenę. Aktorzy dając upust swej twórczej inwencji często wciągają do wspólnej zabawy licznie gromadzącą się publiczność. Nawet ci, którzy do teatru raczej nie chodzą, dają się zaczarować panującej w tych dniach bajkowej atmosferze.

Kontakt

Hotel EUROPA ul. 1 Maja 16/18,
58-500 Jelenia Góra
Wjazd na parking Hotelu Europa od strony ul. Armii Krajowej 23
Recepcja: 75 64 95 500, fax: 75 75 244 95,
e-mail: recepcja@europa-hotel.com.pl

Social Media